fbpx

таг: „Форбс“

Имале богатство од над 10 милијарди евра: Најбогатите српски бизнисмени на...

0
„Форбс“ секоја година прави листа на најбогатите луѓе во светот, каде своевремено се нашле и регионални личности, меѓу кои и српски бизнисмени. ...

Федерер, Роналдо и Меси се најдоа во Топ 5 најплатени славни...

0
Престижниот американски магазин „Форбс“ објави ажурирано рангирање на најплатените познати личности во светот на крајот на 2020 година. Тројца спортисти се наоѓаат...