таг: фон

Фон дер Лајен: „Иднината на Западен Балкан и Украина е во...

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, рече дека иднината на Западен...

Фон дер Лајен: Ќе продолжам да бранам чесна транзиција кон зелена...

0
Урсула фон дер Лајен денеска во својот годишен говор пред Европскиот парламент ги...

Фон дер Лајен: Неопходно е да се развијат мерки за заштита...

0
Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен изјави дека е неопходно да...

Европската комисија добитник на Светската награда за мир и слобода

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска ќе престојува во Њујорк,...

Фон дер Лајен ја охрабрува Украина на дополнителни реформи за членство...

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен ја охрабри Украина да спроведе...

Фон дер Лајен: Ставот на Кина кон војната во Украина ќе...

0
Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска изјави дека односот на...

ЕУ: Време е за договор меѓу Косово и Србија

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен ги покани Косово и Србија, да го искористат предлогот на ЕУ, на следните...

ЕУ ќе испрати дополнителна помош за Турција

0
Шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вети дека ќе ја зајакне...

ЕУ ќе дава пари да ги намали емисиите на штетни гасови

0
Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на 1 февруари изјави дека Европската комисија...

Фон дер Лајен: Руските напади на украинската цивилна инфраструктура се акти...

0
Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ги оцени како воени злосторства руските напади на цивилната инфраструктура во Украина, особено...