таг: Фондот

Рекорд во БиХ: 103-годишник 80 години зема пензија

0
Највозрасниот корисник на Фондот за пензиско осигурување на Република Српска има 103 години, а прима пензија 80 години, изјави директорот на Фондот, Младен...

Коста Петров, директорот на Фонд за иновации паднал од велосипед и...

0
Директорот на Фондот за иновации Коста Петров во саботата паднал од велосипед и ги скршил двете раце. Тој на својот профил на Фејсбук...

Проблеми со телефонската линија на Фондот за здравство: Граѓаните не можат...

0
Фондот за здравствено осигурување ги повикува граѓаните да пријават проблем, но бројот кој го нудат за контакт е непостоечки. Граѓаните се жалат...

ФЗОМ ќе обезбеди условен буџет за Детската клиника за набавка на...

0
Фондот за здравствено осигурување ќе обезбеди условен буџет од вкупниот договорен буџет за 2021 година за ЈЗУ Клиника за детски болести за набавка...