fbpx

таг: „Фолксваген“

Седан верзијата на „Пасат“ заминува во историјата

0
„Фолксваген“ официјално му стави крај на производството на седанот „Пасат“. Германската компанија одлучи повеќе да не го произведува ова возило со четири врати...