fbpx

таг: „Фокус“

„Форд фокус“ на Колин Мекреј продаден на аукција за над 500.000...

0
Спортски тркачки автомобил „Форд фокус ВРЦ“, некогаш управуван од легендарниот рели-возач Колин Мекреј е продаден на наддавање за повеќе од 500.000 евра. ...

СЕ НАОЃА НА БАЛКАНОТ: Најдоброто место за живеење по пензионирањето

0
Германското списание „Фокус“ ​​го прогласи Требиње во БиХ за најдобро место на светот за живеење по пензионирањето. „Фокус“ ​​ја направи ранг листата споредувајќи...

Д-р Пановски: Главен фокус на вакцинацијата во моментов треба да се...

0
Главен фокус на вакцинацијата во моментов треба да се возрасните и ранливите групи на граѓани, а не децата, изјави за „360 степени“...

Брнабиќ: Во пандемија треба да се спасуваат животи, а не да...

0
Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во интервју за германскиот магазин „Фокус“ вели дека Србија во ниту еден момент...