таг: финансиската

Зеленски: Критично важна е брза одлука на американскиот Конгрес за помош...

0
Брза одлука на американскиот Конгрес да ја деблокира финансиската помош за Украина е од „критично значење“, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски, чија...

Рибите ќе ја подобрат финансиската состојба, Лавот полн со енергија

0
ОВЕН Финансиската стабилизација ви создава поволни деловни услови. Време е да ја реализирате вашата одлична иновативна идеја. Односот со партнерот бара дополнително...

Дневен хороскоп за 16 јануари: Започнува период во кој треба да...

0
ОвенЗагрижени за финансиската состојба и се обидувате да излезете со план за трошоци или нешто што ќе ви овозможи да ја поминете кризата....

Заев: Административниот рок не смее да биде пречка за исплата на...

0
Целта е финансиската поддршка од по 6.000 денари да стигне до секој граѓанин на кој по закон му следува, и не смее никаков...

Муареми: На добар пат сме да докажеме каде завршиле парите од...

0
Директорот на Финансиската полиција Арафат Муареми вечерва изјави дека се на добар пат да докажат каде завршиле парите од „Еуростандард...

ВИДЕО: Еден чуден момент на фудбалски натпревар во Турција!

0
Поради ситуацијата со ковид-19 финансиската криза ја чувствуваат и многу спортски клубови..Погодени се бројни фудбалски екипи, а помеѓу нив и оние кои...