fbpx

таг: филм

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар за долгометражен...

0
Македонскиот филм „Најсреќниот човек на светот“ во режија на Теона Стругар Митевска е годинaшниот македонски кандидат за наградата „Оскар за најдобар долгометражен интернационален...

Претпродолжението на „Предатор“ од 5 август на Хулу

0
Полни 35 години по првиот филм за чудовиштето-вонземјанин „Предатор“, суштеството се враќа на сцена во претстојниот филм „Плен“ (Prey). Во режија...

Новиот биографски филм за Мерилин Монро ќе се прикажува од септември

0
Многу очекуваниот филм „Русокоса“ (Blonde) заснован на романот на Џојс Керол Оутс, за животот на Мерилин Монро, ќе биде објавен на Нетфликс на...

Ликот на Петар Пан во новиот филм на Дизни ги разочара...

0
Објавен е трејлерот за новиот филм на Дизни Chip ‘n Dale: Rescue Rangers. Вклучува познати ликови од цртаните филмови, а најголемо внимание привлече...

Нетфликс го откажа филмот на Меган Маркл

0
Нетфликс го откажа анимираниот филм на Меган Маркл „Бисер“. Ова е нов удар за Меган и нејзината продукциска куќа „Archewell“ која е основана...

Турски филм го освои Нетфликс – за само неколку денови стана...

0
Турскиот филм „Љубовни тактики“ (Love Tactics) стана еден од најгледаните на Нетфликс, а веќе се споменува снимање и на продолжение. Филмот е...

„Бетмен“ заработи 128,5 милиони долари за еден викенд во Северна Америка

0
Најновиот филм за Бетмен на „Ворнер брос“ заработи околу 128,5 милиони долари во кината во Северна Америка викендов, со што стана првиот филм...

„Кајмак“ за љубителите на филмската уметност – нов филм на Милчо...

0
„Кајмак“ е најновиот филм на Милчо Маначевски кој ќе се снима од почетокот на јули. Филмот е безмислосна критика на лицемерието и малограѓанштината....

Тајната на Роналдо за добриот изглед: Португалецот открил колку време се...

0
Документарниот филм “Сѐ или ништо: Јувентус” откри нови пикантерии од минатата сезона на Бјанконера, вклучувајќи ги и одредените навики на Кристијано Роналдо. Со...

Вечерва на МРТ документарен филм за македонските фудбалери насловен „Победници“

0
Документарниот филм „Победници“ посветен на македонските фудбалери и селекторот Игор Ангеловски ќе се емитува вечерва на МРТ во рамките од емисијата „Еуфорија“ посветена...