таг: федерација

ИФЈ ќе го тужи Израел доколку не престане со нападите врз...

0
Меѓународната федерација на новинари (ИФЈ) ќе преземе правни мерки против израелските политичари и воени лидери, доколку не се обврзат да ги почитуваат наредбите...

МНР на Украина: 92 ранети и 4 починати лица од руските...

0
„Ноќта на 2 јануари, Руската Федерација изврши уште еден масвен ракетен напад врз украинските градови. Непријателот лансираше десетици ударни беспилотни летала, крстосувачки...

Обраќање на Олександр Урбанович, претседател на Здружението на Украинците „Лесја Украинка“...

0
Денес државата-терорист – руската федерација повторно изврши масовни ракетни и беспилотни напади врз Украина….Киjив, Лвив, Одеса, Днипро, Харкив, Запорижја и други украински градови....

Украинското МНР со соопштение за синоќешното масовно руско гранатирање на Украина

0
Ноќта на 29 декември, Руската Федерација изврши еден од најголемите ракетни напади врз украинските градови и села во текот на целото време инвазијата...

ИФЈ: Во 2023 година се убиени 94 новинари и медиумски работници,...

0
Меѓународната федерација на новинари ( ИФЈ) евидентира дека во 2023 година биле убиени 94 новинари и медиумски работници, вклучително и 9 жени....

Во војната меѓу Израел и Хамас досега загинале 29 новинари

0
Меѓународната федерација на новинари (МФН) соопшти дека од 7 октомври кога...

ФФМ со измени: Нула толеранција за неспортско однесување

0
Фудбалската Федерација на Македонија ги утврди правилата на фудбалската игра, како и некои минимални измени во критериумот за арбитража.  Се работи главно за...

ФФМ: Утре ќе биде познат распоредот за претстојната ПМФЛ сезона

0
Одделот за лиценцирање во рамки на Фудбалската федерација на Македонија информира дека Комисијата за лиценцирање...

ФФМ имаше состанок со клубовите на Првата ЖФЛ

0
Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија се одржа состанок со претставниците од клубовите на...

Вардар во квалификации, Алкалоид директно во групите

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги потврди клубовите кои ќе бидат дел од второто по ранг...