таг: ФА

ФА нема да покрене никаква постапка против португалскиот фудбалер

0
Фудбалската Aсоцијација на Англија (ФА) нема да покрене постапка против капитенот на Манчестер Јунајтед, Бруно...

Нов договор и двојно повисока плата за англискиот селектор

0
Англиската фудбалска федерација (ФА) е подготвена на селекторот Герет Саутгејт да му понуди нов договор со двојно повисока плата од сегашната, објавија денеска...

„Весели бисерчиња“ и дуо „Блек мун“ ја испеја „Ретка песна“ во...

0
Децата членови на ФА „Бисери“ и хорчето „Весели бисерчиња“, дуото Блек Мун кое го сочинуваат Мила Тренеска и Билјана Буџоска, под раководство на...

Мозокот на музичарите има посилни структурни и функционални врски

0
Пеењето „до, ре, ми фа, сол, ла…“, свирење гитара, тапани, пијано или каков било друг инструмент е еден од најдобрите начини за...

Легенда на Ливерпул ќе го спонзорира исторскиот натпревар на осмолигаш против...

0
Во третото коло од ФА купот Тотенхем му гостува на Марине кој благодарение на Џејми Карагер ќе настапи во најстарото англиско натпреварување. ...