fbpx

таг: „Фајзер“

Фајзер годинава од антиковид вакцините ќе заработи 32 милијарди долари

0
Американскиот фармацевтски гигант „Фајзер“ денеска ги потврди проценките за годишниот приход од вакцините и таблетите против Ковид-19, за првпат откако се пуштени во...

Фајзер сака трета доза анти-ковид вакцина за деца од пет до...

0
Фармацевтската компанија Фајзер денеска соопшти дека сака да ја прошири вакцинацијата со третата, „засилена“ доза против коронавирусот во САД на здрави деца на...

Еве по колку пари поделија извршните директори на Фајзер, Бионтек и...

0
Извршните директори на Фајзер (Pfizer), Бионтек (BioNTech) и Модерна (Moderna) поделија повеќе од 100 милиони долари заработка за време на пандемијата, што го...

Во Македонија не се признаваат бустер-дозите од Србија, освен „Фајзер“

0
Освен „фајзер“, третата бустер-доза од „Астра зенека“, „Спутник“, „Модерна“, кинеските вакцини „синофарм“ и „синовак“, на сите пациенти кои се вакцинирале во Србија не...

Фајзер очекува 32 милијарди долари приход од вакцини и 22 милијарди...

0
Американската фармацевтска компанија Фајзер деновиве ја зголеми прогнозата за приходите од продажбата на вакцината против Ковид за цела 2022 година на околу 32...

„Фајзер“ почна испитување на вакцина против омикрон

0
Компаниите „Фајзер“ и „Бионтек“ почнаа клиничко испитување на вакцина против сојот омикрон на коронавирусот. Студијата ќе ја процени безбедноста, подносливоста и нивото...

Вакцината против сојот омикрон ќе биде готова во март

0
Извршниот директор на Фајзер , Алберт Бурла, изјави дека не е сигурен дека ќе биде потребна четвртата доза од вакцината против Ковид-19 и...

„Фајзер“ вели дека нивната бустер доза против Ковид обезбедува заштита од...

0
Компанијата Фајзер денеска соопшти дека засилувачката доза на нејзината анти-ковид вакцина може да заштити од Омикрон, новата варијанта на коронавирусот, иако првите две...

Третата доза „Фајзер“ штити од Омикрон

0
Компанијата „Фајзер“ денеска соопшти дека засилувачката доза на нејзината анти-ковид вакцина може да заштити од Омикрон, новата варијанта на коронавирусот, иако првите две...

Колку дози од вакцината на „Фајзер“ штити од коронавирус

0
Фармацевтските компании „Фајзер“ и „Бионтек“ денеска објавија дека нивните три дози од вакцината против коронавирус за време на лабораториски тест покажале дека имаат...