fbpx

таг: „Фајзер/Бионтек“

Колку е ефикасна вакцината „Фајзер/Бионтек“ кај децата?

0
Вакцината „Фајзер/Бионтек“ против Ковид-19 била 90,7 отсто ефикасна во клиничките испитувања кај деца на возраст од пет до единаесет години, соопшти денеска американската...

Одложувањето на втората доза на вакцината на Фајзер кај постарите лица...

0
Вакцината на Фајзер/Бионтек против коронавирус кај постари лица произведува три и пол пати поголема реакција на антитела кога втората доза се одложува до...

РСЕ: Од Ковакс за Македонија, БиХ и Косово по 100.620 дози...

0
Приближно 14,1 милиони дози вакцини Фајзер/БиоНТек ќе бидат дистрибуирани во 47 земји во вториот квартал на оваа година, соопшти денеска Глобалниот сојуз за...

И една доза вакцина од „Фајзер“ или „Астра Зенека“ спасува од...

0
И една доза вакцина од „Фајзер/Бионтек“ или „АстраЗенека“ помага да се спречи развој на потешки форми на болеста за кои е потребна хоспитализација...

Истражување: И една доза вакцина ја намалува хоспитализацијата

0
И една доза вакцина од „Фајзер/Бионтек“ или „АстраЗенека“ помага да се спречи развој на потешки форми на болеста за кои е потребна хоспитализација...