таг: Фауџи

Фаучи: Коронавирусот ќе го победиме со помош на науката и вакцината

0
Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фауџи изјави дека пандемијата на коронавирусот ќе биде запрена благодарение на науката и вакцината. -Во текот на изминатите...