fbpx

таг: факт

Неколку причини поради кои најубавите девојки се често пати сингл

0
Факт е дека повеќето  од најубавите жени најсчесто се сами, или пак влегуваат во некоја кратка врска. Што мислите зошто е тоа така?...

СЗО: Преминот на Ковид-19 во ендемска форма не значи дека не...

0
Самиот факт дека пандемијата на Ковид-19 еден ден ќе биде ендемична не значи дека вирусот повеќе нема да биде опасен, предупреди директорот за...

Внимателно со слатките – Чоколадото содржи токсичен елемент!

0
Познат факт е дека чоколадото не е добро за здравјето ако има премногу шеќер. Но, покрај шеќерot, чоколадото содржи и какао кое може...