fbpx

таг: фаза

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на...

0
По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер...

Лига Европа: Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први ја минаа...

0
По натпреварите од 4. коло од групната фаза во Лига Европа, екипите на Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први обезбедија „европска пролет“....

Јадете луто, кремата ставете ја во фрижидерот – неколку несекојдневни совети...

0
Maкедонија е во портокалова фаза, откако под влијание на топла воздушна маса од југ владеат натпросечни температури за овој период од годината. Наместо...

Познати се сите парови од осминафиналето на Европското првенство

0
Заврши групната фаза на Европското првенство што се игра од 11 јуни до 11 јули. Откако Германија и Унгарија вечерва одиграа...

Дневен хороскоп за 28 мај: Побрајте помош и слушнете различни мислења

0
Oвен Влегувате во фаза кога не сте премногу заинтересирани за работата. Едноставно, имате недостаток на амбиција. Ова е совршен период за одмор...

Фајзер тестира антивирусна таблета, се земена веднаш штом се почувствуваат симптомите

0
Фармацевтскиот гигант Фајзер ја спроведува првата фаза на клинички испитувања на антивирусна орална терапија што може да...

Дневен хороскоп за 14 март: Правете помали планови со цел да...

0
Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

Русија е подготвена да обезбеди вакцини Спутник V за 50 милиони...

0
Руската вакцина против ковид-19 Спутник V ја помина клучна фаза за употреба во ЕУ, бидејќи Европската агенција...