таг: учествува

Грција ќе обучува украински пилоти на борбени авиони Ф-16

0
Грција ќе учествува во обуката на украински пилоти за борбените авиони Ф-16, соопштија...

Русија со забрана, во Европските претквалификации ќе учествува Бугарија

0
Руската кошаркарска репрезентација нема да може да учествува на претквалификацискиот турнир за Олимписките игри во...

Нема среќа, Ројс го пропушта СП во Катар

0
Германскиот репрезентативец Марко Ројс нема да учествува на претстојното Светско првенство поради повреда со која се здоби...

Трамп: Многу веројатно повторно ќе се кандидирам за претседател на САД

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека најверојатно ќе учествува во трката за функцијата претседател...

Дурент надвор од „ALL STAR 2022“, се знае кој ќе го...

0
Кевин Дурент нема да учествува на натпреварот „Ол Стар 2022“. Кошаркарот на Бруклин Нетс беше кошаркарот со...

Мелбурн: Ѓоковиќ го испитуваат во посебна соба на аеродромот, се помали...

0
Откако објави дека ќе учествува на Аустралија Опен врз основа на правото на ослободување од вакцинација против ковид-19, светски тенисер број еден слета...

Полуфиналистката на Австралија опен, Мухова, ќе го пропушти турнирот во 2022...

0
Чешката тенисерка Каролина Мухова нема да учествува на Австралија Опен 2022.Годинава Мухова во Мелбурн стигна до полуфиналето. Таа ја заврши сезоната 2021...

Федерер ќе го пропушти Австралија опен 2022

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер нема да учествува на Австралија опен во 2022 година поради повреда. Грен слемот во Мелбурн ќе се одржи на...

ВИДЕО: ЗЕМЈО МАКЕДОНСКА ечеше во соблекувалната на фудбалерите- еве како го...

0
Македонската фудбалска репрезентација за првпат во својата историја ќе учествува во плејоф за едно Светско првенство, откако вечерва во Скопје го победи Исланд...

Израелска министерка не можеше да присуствува на климатскиот самит бидејќи немало...

0
Израелскиот премиер Нафтали Бенет најави дека нема да учествува на денешниот самит во Глазгов, доколку не се обезбеди соодветен пристап за...