таг: учесници

НБА лигата ги соопшти и зaмените за „Ол-стар“ натпреварот

0
Најсилната кошаркарска лига во светот (НБА) ги објави сите учесници на овогодинешниот „Ол-стар“ викенд. Настанот кој е...

УЕФА размислува да го менува системот на квалификации

0
Поради зголемувањето на бројот на учесници на следното Светско првенство во 2026 година, кога на Мундијалите во...

„Нетфликс“ најави реално шоу засновано на „Squid Game“

0
„Нетфликс“ одбира учесници за реално натпреварувачко ТВ-шоу засновано на нивната најпопуларна серија на сите времиња – „Игра на лигњи“ (Squid Game). ...

Добри вести: Сите ракометари и стручниот штаб негативни на коронавирус

0
Додека речиси сите учесници на претстојното Европско првенство имаат проблеми со позитивни на коронавирус, македонската ракометна репрезентација нема ниту еден негативен тест. ...

Жестоки судири меѓу учесници на рејв забава и полицијата во Франција,...

0
Жестоки судири избија меѓу учесници на рејв забава и полицијата која се обиде синоќа да спречи незаконска забава во северозападна Франција, што резултираше...

Русија ја тестира вакцината „Спутник лајт“, еве во што е поразлична...

0
Првите учесници во испитувањето на вакцината против коронавирусот „Спутник лајт“ се вакцинирани во Москва, изјави денеска заменичката-градоначалник на Москва задолжена за прашања од...