таг: учениците

Германска министерка за образование: Училиштата треба да ги подготват учениците за...

0
Учениците во Германија мора да бидат подобро подготвени да се соочат со сите видови потенцијални кризи и катастрофи, вклучително и војна, изјави германската...

Конкурс за средношколци за решение за постер на тема трансплантација и...

0
Учениците од сите државни средни училишта во земјава имаат можност да ги покажат своите визуелни креативни дела за решение за постер на тема...

Изложба: „Од урнатини до модернистичка преродба“

0
Учениците од средното градежно училиште „Здравко Цветковски“ се претставија со серија ракотворби и фотошоп цртежи во рамки на изложбата „Од урнатини до модернистичка...

Наставата во Србија по комбиниран модел

0
Од понеделник, 31 јануари, учениците од прво до четврто одделение од основните училишта во Србија...

Атина трет ден по ред заглавена во снег, Мицотакис им се...

0
Онлајн настава за учениците, работа од дома за вработените во јавниот сектор, силна препорака истото да важи и за приватниот сектор,...

Пановски: Зимскиот распуст да се продолжи за две недели

0
Зимскиот распуст на учениците треба да се продолжи за две недели, а потоа децата да тргнат на училиште без маски, изјави проф. д-р...

Емилија Бошковска, психолог: Онлајн-наставата доведува до психички замор и зголемено ниво...

0
Поради пандемијата на ковид-19, учениците од трето одделение нагоре останаа дома, на онлајн-настава. Колку и да мислиме дека сето тоа е во...

Учениците се враќаат во училиштата во Хрватска 

0
Во Хрватска, учениците од сите одделенија во основните училишта и завршните одделенија во средните училишта ќе следат настава во училиштата од 1 февруари,...