таг: утринава

Новиот нацрт-договор на КОП28 ги повикува земјите постепено да ги исфрлат...

0
На климатскиот самит на Обединетите нации, KOП28, во Дубаи, утринава беше објавен нов нацрт на конечниот договор, со кој се повикуваат земјите да...

Во Газа стапи во сила четиридневно примирје меѓу Израел и Хамас

0
Утринава стапи на сила четиридневно примирје меѓу Израел и Хамас во...

Масовен напад со беспилотни летала врз Украина

0
Русија рано утринава започна масовен напад со беспилотни летала погодувајќи ја...

Драматично во Хрватска: Ветер над 140 километри на час, на сила...

0
На автоматската мерна станица Призна кај Сењ утринава е измерен ветер од над...

Нов напад со дронови врз Москва

0
Руската противвоздушна одбрана уништи три беспилотни летала кои рано утринава се обидоа да ја нападнат Москва, а нема повредени, изјави градоначалникот...

Воен удар во Габон: Армијата тврди дека ја презела власта и...

0
Група високи воени офицери во Габон утринава на националната телевизија објавија дека армијата...

Пожар во француско одморалиште за инвалиди, најмалку 11 лица се исчезнати

0
По 11 лица се трага откако утринава избувна пожар во одморалиште...

Јапонија им оддаде почит на жртвите од атомската бомба фрлена врз...

0
Јапонија утринава им оддаде почит на жртвите од атомската бомба фрлена врз градот Нагасаки пред 78 години, повикувајќи ги земјите да...

Лавица шета во предградие на Берлин, граѓаните се предупредени да не...

0
Германските власти рано утринава ги предупредија жителите во регионот јужно од Берлин да...

Северна Кореја истрела две балистички ракети

0
Северна Кореја рано утринава лансираше две балистички ракети во правец на исток и...