таг: успешни

Украина нападна аеродроми на територии окупирани од Русија

0
Украинските сили извршија успешни напади во текот на ноќта врз аеродроми...

Овие хороскопски знаци се најсреќните во љубовта

0
ЛУЃЕТО со успешни врски поседуваат квалитети кои ги прават привлечни и пожелни, но избираат и компатибилни партнери. Тие знаат каква личност им треба,...

Франција и Англија, “лесно“ до четвртфиналето?

0
Откако Холандија и Аргентина вчера беа успешни во своите осминафинални натпревари и закажаа меѓусебен натпревар во четвртфиналната фаза, распоредот на натпреварите во Катар...

Дневен хороскоп за среда (16.03.2022)

0
Овен Преговорите ќе бидат успешни доколку сте максимално флексибилни, бидејќи постои можност да ви биде понудено компромисно решение. Слободните Овен ги...

Трка во вселената меѓу САД и Кина

0
По две успешни слетувања на Месечината, Кинезите се упатија кон црвената планета Марс. Нивната вселенска сонда влезе...