таг: Успехот

Српскиот фестивалски живот се враќа во нормала: „Егзит“ обезбеди вакцини за...

0
Благодарение на успехот на масовната вакцинација и драстичното подобрување на епидемиолошката состојба, премиерката Ана Брнабиќ и Кризниот штаб на Република Србија официјално...

Турските серии се хит во Македонија – но се крие ли...

0
Рецептот за успехот на многу турски серии на нашите простори не е тајна. Во повеќето, наративот се сведува на борбата на доброто...

Гола сцена од креветот на Ѓоковиќ

0
За успехот на првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ, првиот рекет во светот, кој го сруши рекордот...

Пленковиќ: По можност да се вакцинираат сите граѓани

0
Успехот на Планот за имунизација против коронавирусот зависи од тоа колку луѓе ќе сакаат да ја примат вакцината, рече...