таг: урна

Руски стратешки авион Ил-76 се урна во регион Белгород

0
Стратешки авион Ил-76 се урна во рускиот регион Белгород. Инцидентот првично беше пријавен од руските Телеграм канали, а подоцна потврден од изворот...

Се урна руски воен авион

0
Руски воен авион се урна во областа Белгород, објави регионалниот гувернер на овој руски регион,...

Хеликоптер се урна во близина на градинка кај Киев, има жртви

0
Хеликоптер денеска се урна во близина на градинка и станбена зграда во градот Бровари во...

Се урна авион со 72 патници во Непал

0
Авион со 72 патници се урна денеска во западен Непал, соопштија властите. Несреќата се...

Се урна зграда во Мосул, има загинати и повредени

0
Зграда во изградба се урна во Мосул, северен Ирак, при што загинаа најмалку три лица....

Воен авион се урна во близина на училиште во Иран

0
Ирански воен авион денеска се урна во близина на северозападниот град Табриз, при што загинаа...

ОДМАЗДА: Американски хакер го урна целиот интернет на Северна Корејa

0
Американски хакер го урна целиот севернокорејски интернет како форма на одмазда за сајбер нападот врз него додека бил во пижами, објави LADbible. ...

(ВИДЕО) Авион се урна во близина на Сан Диего

0
Мал патнички авион, најверојатно „Лирџет 35“, се урна во градот Ел Кахон во областа Сан...

Несреќа на метро линија во Мексико, најмалку 15 загинати

0
Најмалку 15 лица загинаа, а десетици се повредени кога се урна мост на една метро линија во...