fbpx

таг: урагани

Како изгледаат потопени милиони: Во поплавена гаража засекогаш уништени десетина луксузни...

0
Сезоната на урагани веќе започна оваа година на Флорида, а јужниот дел на оваа американска држава е погоден од обилни дождови. Во...

На американската сојузна држава му се заканува силна бура – Клоудет...

0
Националниот центар за урагани соопшти дека се очекува до полноќ по локално време силна бура, наречена Клоудет, да пристигне до американското тло од...