таг: упати

ОН бараат 1,2 милијарди долари за помош на жителите на Газа...

0
Организацијата на Обединетите нации (ООН) упати итен апел за 1,2 милијарди долари наменети...

ОН ги обвинуваат Израел и Хамас за кршење на меѓународното право

0
Високиот комесар на ОН за човекови права Фолкер Турк упати итен повик до сите земји кои имаат влијание да преземат чекори...

Украинските власти повикуваат на евакуација од Донецк, Херсон, Запорожје и Харков

0
Украинската влада упати препорака до жителите во конфликтните зони на истокот и југот на земјата да ги напуштат пред да започне...

Француски физичар ги измами корисниците на Твитер – за колбас мислеле...

0
Француски научник упати јавно извинување откако објави на Твитер фотографија од колбас, тврдејќи дека се работи за далечна ѕвезда снимена од вселенскиот телескоп...

Путин му честиташе на Макрон за победата

0
Рускиот претседател Владимир Путин упати честитка до Емануел Макрон по повод неговата победа во вториот...

Итна седница на Советот за безбеност на ООН

0
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш упати апел до рускиот претседател Владимир Путин да не...

Критики од СЗО за бавното темпо на вакцинација против Ковид-19 во...

0
Светската здравствена организација упати критики денеска поради неприфатливо бавното темпо на вакцинација против Ковид-19 во Европа, која се соочува со највознемирувачката епидемиолошка состојба...

ФОТО: Џастин Тимберлејк упати јавно извинување до Бритни Спирс

0
Пејачот Џастин Тимберлејк упати јавно извинување до поранешната девојка Бритни Спирс, откако беше емитуван документарецот „Framing Britney Spears“, чија првична замисла беше...