таг: улиците

Деветмина повредени од огнено оружје во прославaта во Денвер

0
Илјадници луѓе ги преплавија улиците на Денвер откако Нагетс ја обезбедија својата прва титула во...

Нова дрога предизвикува ужас на американските улици

0
На улиците на Филаделфија нова улична дрога ги збунува лекарите. Претставниците на јавното здравство се вознемирени...

Илјадници на улиците на Тел Авив протестираа против новата влада на...

0
Неколку илјади луѓе синоќа излегоа на улиците на Тел Авив за да протестираат против новата влада на премиерот Бенјамин Нетанјаху, која...

Протести во Франција: Илјадници на улиците поради зголемени трошоци за живот

0
Илјадници луѓе излегоа на улиците на Париз, главниот град на Франција, во знак на протест поради трошоците за живот во земјата...

Загинати цивили и уништени села – што остави руската војска во...

0
Тела на загинати цивили по улиците и рушевини од бомбардираните куќи и објекти е пустошот во селата и градовите на северот...

Албанија го прослави Денот на летото

0
Улиците и плоштадите во Албанија денеска беа преплавена со илјадници луѓе кои се собраа за...

Во Сиднеј војска проверува дали се почитува карантинот

0
Во австралискиот град Сиднеј денеска на улиците се распоредени војници, за да се осигураат дека позитивните лица...

Илјадници граѓани излегоа на улиците во Хрватска – револтирани го изразуваат...

0
Илјадници демонстранти излегоа на улиците во Хрватска за да го изразат својот став против абортусот. Според нив, сè повеќе се загрозуваат репродуктивните права...

Денеска улиците во Сараево украсени со стотици знамиња – БиХ го...

0
Улиците во Сараево денеска се украсени со стотици знамиња на Босна и Херцеговина по повод 1 март, Денот на независноста на оваа земја,...

Демонстрации и оклопни возила на улиците на Мјанмар

0
Апсењата, зголеменото полициско присуство на улиците и оклопните возила не ги спречија демонстрантите во Мјанмар повторно да...