таг: указ

Гага, Клуни и Гарнер станаа членови на Комитетот за уметност и...

0
реклама  Џо Бајден потпиша указ за назначување неколку познати културни дејци за членови на...

Гага, Клуни и Гарнер станаа членови на Комитетот за уметност и...

0
Џо Бајден потпиша указ за назначување неколку познати културни дејци за членови на Комитетот за уметност и хуманитарни науки при претседателот...

Путин ги зголемува безбедносните мерки на мостот на Крим

0
Рускиот претседател Владимир Путин синоќа потпиша указ за зајакнување на мерките за заштита на мостот на Крим и енергетската инфраструктура меѓу...

Путин најави делумна мобилизација во Русија

0
Рускиот претседател Владимир Путин објави дека потпишал указ за делумна воена мобилизација во Русија. Путин...

Путин нареди возвратни економски санкции кон Западот

0
Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за возвратни економски санкции како одговор на, како што...

Путин потпиша указ со кој се забранува изнесување над 10 илјади...

0
Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша указ со кој се забранува изнесување готовина и „монетарни...

Прогласена „вонредна катастрофа“ во Њујорк

0
Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, потпиша указ со кој се прогласува „вонредна катастрофа“ со цел да се...