fbpx

таг: убил

Престрелки во Денвер – 4 жртви и неколкумина ранети

0
Вооружен напаѓач убил четири лица и ранил еден полицаец и уште двајца цивили во реонот...

Користел повеќе од 70 освежувачи за воздух околу мртовецот: Цели 15...

0
Човек од Сиднеј, Австралија, убил крадец кој упаднал во неговиот дом ноќе и 15 години го чувал неговото тело дома. Притоа, убиецот користел...