fbpx

таг: турско

Хрватски експерт за кафе ја открива тајната за најубавото турско кафе

0
Подготвувањето на турско кафе е посебна вештина и начинот на кој традиционално се подготвува е погрешен, вели Роберт Пудиќ, експерт за кафе...