fbpx

таг: Турските

ФОТО: 15 турски актери по кои жените го „изгубија“ паметот

0
Турските актери се познати по тоа што се големи заводници и имаат армија обожаватели. Турските серии не само што ни станаа...

Турција започна копнена и воздушна офанзива во северен Ирак

0
Турските сили започнаа нова копнена и воздушна прекугранична офанзива против курдските милитанти во северен Ирак,...

Турција најави специјална авиокомпанија за руски туристи

0
Турските власти планираат да создадат посебна авиокомпанија за превоз на руски туристи до турските одморалишта, јавува турските медиуми, откако Европската агенција за безбедност...

Во Турција е уапсен осомничен за атентатот на претседателот на Хаити

0
Турските власти уапсија човек кој е осомничен за убиството на претседателот на Хаити, Жовенел Моиз, изјави министерот за надворешни работи на...

Десет шумски пожари активни во Турција

0
Турските пожарникари трет ден се борат со шумските пожари. Десет пожари се уште се активни, вклучително и три во реонот на летувалиштето Анталија....

Приведени над 130 мигранти во Турција

0
Турските власти соопштија дека во текот на последните 48 часа привеле 133 мигранти без документи во близина...

Диего Коста, Хулк, Џеко и нашиот Адис Јаховиќ, Бешикташ тргнува во...

0
Турските медиуми пишуваат дека тренерот на Бешикташ Серген Јалчин од управата на клубот побарал две засилувања во нападот. На списокот кој го доставил...

Фенербахче денеска одлучува: Селекторот Ангеловски во конкуренција за тренер

0
Во турските медиуми излезе информација дека Ангеловски е кандидат за клупата, а „Фотомак“ дури посочува дека контактите и начелниот договор веќе се постигнати....

ВИДЕО: Мистериозен монолит сега се појави и во Турција

0
Турските власти ја истражуваат појавата на мистериозниот монолит на југоистокот од земјата, извести Ројтерс. Металниот блок со стар турски натпис...