таг: турскиот

ЕУ воведе забрана за летови на турската „Саутвинд Ерлајнс“ поради врски...

0
ЕУ воведе забрана за летање на турскиот авиопревозник „Саутвинд Ерлајнс“ на територијата на Унијата, поради „загриженост за сопственичката структура и оперативната контрола на...

Ердоган му честиташе на Путин и уште еднаш се понуди да...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска му честиташе на својот руски колега Владимир Путин за победата на претседателските избори и уште еднаш понуди...

Ердоган најави крај на политичката кариера по локалните избори во Турција

0
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави вчера дека локалните избори во земјата во март ќе бидат негови последни, најавувајќи крај на неговото...

Турчинка се развела од сопругот поради лоша хигиена, судот и досуди...

0
реклама Турскиот суд издал дозвола за развод на брачна двојка од Анкара поради лошата...

Столтенберг и Ердоган разговараа за одобрувањето на Турција за прием на...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, соопшти Дирекцијата за комуникации на турското претседателство. ...

Турскиот парламент го поддржа приклучувањето на Шведска во НАТО

0
Турскиот парламент гласаше да и дозволи на Шведска да се приклучи на НАТО, ставајќи ја оваа нордиска земја чекор поблиску до влезот во...

„Ова е ментална болест!“ – Ердоган ѝ удри шлаканица на Америка,...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го искористи говорот за човекови права за да...

Ердоган до парламентот достави предлог за ратификација на кандидатурата на Шведска...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во понеделникот го достави до парламентот на ратификација...

Ердоган се пожали на, како што вели, „ЛГБТ боите“ во ОН

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера се пожали дека му е непријатно користењето на како што рече „ЛГБТ боите“ во Обединетите...

Маск ќе отвора фабрика Тесла во Турција?

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска за време на состанокот во Њујорк го повика сопственикот на компанијата Тесла, Илон Маск да отвори фабрика...