fbpx

таг: Туристите

Шок и фасцинација: Авион слета прениско, над главите од туристите кои...

0
Шокирани, но и фасцинирани беа туристите на грчкиот остров Скијатос, кога патнички авион на „Визер“ слетуваше на аеродромот. На драматичната снимка може...

Како положбата на перките на ајкулата откриваaт дали таа е подготвена...

0
Дали туристите во Хургада имаат причина да се грижат откако ајкула уби две жени во Црвеното Море? На ова прашање одговор даде...

На туристите нема да им се допадне новитетот во Венеција

0
Туристите кои патуваат во Венеција ќе мора да резервираат посета од ова лето,...

„Вампирска“ вакцинација во замокот на Дракула!

0
Туристите кои периодов ќе сакаат да престојуваат во дворецот Бран, од 14 век, сопственост на влашкиот регионален...

Шпанија воведува ново правило: Маските се задолжителни и на базени и...

0
Туристите кои планираат да уживаат на плажите на Ибица ова лето, ќе мораат да носат маска дури и додека се сончаат! На...