fbpx

таг: Туниските

Околу 20 мигранти од Африка се удавија вои Средоземно Море, се...

0
Туниските власти соопштија дека при превртување на чамец во Средоземно Море се удавиле околу 20 мигранти од Африка, кои се обидувале да пристигнат...