таг: Тунискиот

Туниската опозиција бара оставка од претседателот по слабата излезност на изборите

0
Тунискиот Национален фронт за спас, опозициска коалиција, во синоќа го повика претседателот Каис Саид да поднесе оставка по исклучително слабиот одѕив...

Претседателот на Тунис го смени директорот на националната телевизија

0
Тунискиот претседател Каис Саид го разреши директорот на националната телевизија Мохамед ал-Дахач и именува негов заменик, по повикот за заштита на слобода на...