fbpx

таг: тунелот

Пожарот кај тунелот Калимаш во Албанија, ставен под контрола

0
Вака изгледа денеска изгорениот врв на планината над тунелот Калимаш на автопатот кој ги поврзува Албанија и Косово. Според комисијата за цивилна заштита,...

СЕ ПОЈАВУВААТ НОВИ ВАРИЈАНТИ: Излегуваме од тунелот, но пандемијата сè уште...

0
На повидок е излез од тунелот на пандемијата на Ковид-19, но мора да останеме будни поради новите варијанти што се појавуваат, изјави денеска...

Интерконтинетално бебе се роди во тунелот „Евроазија” под Босфорот

0
 Двојка влегла во тунелот „Евроазија” во Истанбул, кој ги поврзува двете страни на градот, го пречекале своето бебе под Босфор и излегле...