fbpx

таг: туку

Напивката со ова овошје ги зајакнува коските во зрелата доба!

0
Не старее само кожата, туку и коските, а за тие да бидат здрави, треба да се внесуваат доволно хранливи материи. Во детството, повеќето...

Петков за изјавата на Радев: Посетата на Северна Македонија не е...

0
Посетата на Северна Македонија не беше избрзана, туку „ужасно многу задоцнета“, реагираше бугарскиот премиер Кирил...

И во „Козле“ расте бројот на деца со тешки пневмонии некарактеристични...

0
Не само во Гевгелија туку и во Институтот за белодробни заболувања кај децата Козле има раст на бројот на деца со тешки пневмонии...

ФОТО: И женската популација знае да ужива во фудбалот, Македонки бодреа...

0
Не само машката, туку голем дел и од женската популација знае да ужива во фудбалот. Особено во вакви моменти кога сите заедно и...