fbpx

таг: Трудо

Трудо се повика на Законот за вонредни ситуации за да ги...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо презеде досега нови чекори повикувајќи се на Законот за...

Трудо: протестот на камионџиите во Канада „мора да престане“

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо побара прекин на протестот на камионџии против ограничувањата за ковид-19 што...

Трудо ја претстави новата канадска Влада

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој вчера ја претстави новата влада, на само неколку дена пред почетокот на климатскиот самит COP26, за...

Овој лидер е првиот кој што разговарал со новиот американски претседател...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо и американскиот претседател Џо Бајден планираат да се состанат следниот месец, соопшти кабинетот на премиерот по телефонскиот разговор меѓу...

Трудо повика на единствен фронт против Кина заради апсењето странски државјани

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо ги повика земјите ширум светот да создадат единствен фронт против апсењето странски државјани во Кина. Британските медиуми јавуваат...

Трудо: Канада во јануари ќе добие 500.000 вакцини, конечно ќе се...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо денеска изјави дека Канада во јануари ќе добие 500.000 дози од вакцината на компанијата „Фајзер” и дека Канаѓаните...