fbpx

таг: трудници

Десетици илјади трудници вакцинирани, немаше нус појави

0
Преку десет илјади трудници кои се вакцинирани против ковид досега немале негативни реакции на вакцината, рече денеска Ентони Фаучи, главниот американски имунолог на...