fbpx

таг: тројки

НБА ги потврди учесниците во шутирање тројки и забивање

0
НБА лигата ги потврди учесниците во шутирање тројки и забивање на претстојниот „Ол-стар“ викенд кој ќе се...

Мајами го повтори клупскиот рекорд во тројки на еден натпревар

0
Мајами го повтори клупскиот рекорд во реализирани тројки на натпревар од регуларниот дел од НБА сезоната „Жешките“ ноќеска на средбата со Индијана...