fbpx

таг: трошоците

Наместо во спалната соба, Американец спие во плакар за да заштеди...

0
За да ги намали трошоците и да заштеди пари, американскиот државјанин Тод Мориарти користи контроверзни трикови. Неговата приказна ја објави The Sun. ...

Сенатот на САД го блокираше нацрт-законот за трошоците за одбрана

0
Сенатот на САД го блокираше годишниот нацрт-закон за трошоците за одбрана поради приговорите на републиканците...

Вакцинацијата ги намалила трошоците за хоспитализација за 2,8 милиони евра

0
Вакцинацијата ги намалила трошоците за хоспитализација за 170,8 милиони денари или 2,8 милиони евра во текот на последните пет недели од делта бранот,...

Халкидики: Хотелиерите подготвени на туристите да им платат 50 отсто од...

0
Намерата 50 отсто од трошоците за ПЦР тестовите за туристите чија дестинација е Халкидики да бидат покриени од членовите на Сојузот на хотелиери...