fbpx

таг: тропските

Како да ги преживеете тропските горештини

0
Тропските горештини ни задаваат вистински проблеми и ги попречуваат секојдневните активности. Постојано сме испотени, исцрпени сме и нервозни. Еве неколку правила што...

Нова студија – „Ќе се случат деструктивни циклони во области каде...

0
Климатските промени ќе ја прошират областа на тропските циклони, изложувајќи милиони луѓе на разорната моќ на овие бури, пренесува Би-Би-Си, повикувајќи...