fbpx

таг: тронот

Франција подобра од Русија, Холандија доживеа елиминација

0
Ракометарките на Норвешка го исфрлија бранителот на тронот на Светското првенство Холандија со триумф од 37-34 (17-17). Европскиот го победи светскиот првак...