fbpx

таг: Тробоњача

Половина од заразените во Израел се вакцинирани со „Фајзер“

0
Хрватскиот имунолог Златко Тробоњача од Универзитетот во Риека во емисијата „Добро утро Хрватска“ на ХРТ изјави дека информациите кои доаѓаат од Израел се...

Имунологот Тробоњача од Универзитетот во Ријека: Делта-сојот има 15 или 18...

0
Имунологот Златко Тробоњача од Универзитетот во Ријека, гостуваше во емисијата „Добро утро Хрватска“ и ги сподели своите сознанија, но и загриженоста поради актуелната...

Индискиот сој многу бргу се шири, ќе стане најраспространет, вели хрватскиот...

0
Хрватскиот имунолог Златко Тробоњача за „Дневник“ на ХТВ изјави дека со сигурност ќе преовладува делта-коронавирусот. Тој забележува дека индискиот или делта сојот се...