fbpx

таг: трка

Цветановска нема да настапи на утрешната трка во Пекинг

0
Македонската олимпијка Ана Цветановска нема да настапи на утрешната трка како што претходно беше предвидено. Од МОК информираат дека заради моменталната ситуација...

Штролц победи во Аделбоден

0
Јоханес Штролц од Австрија е победник на слаломската трка во машка конкуренција која се одржа во Аделбоден. Мануел Фелер, кој водеше по...

Мерцедес се откажа од тужба, Верстапен првак

0
„Мерцедес“ нема да се жали на исходот од последната трка сезонава за Големата награда на Абу Даби, која се возеше во неделата, со...

Елмас кандидат за играч на колото во ЛЕ, можете да гласате...

0
Елмас заедно со уште тројца фудбалери е во трка за фудбалер на колото во Лига Европа, уште едно големо признание за нашиот фудбалер....

Бањаја триумфираше на трката за ГН на Алгавре

0
Возачот на Дукати, Франческо Бањаја славеше на денешната трка за Големата награда на Алгарве, претпоследна трка од сезоната во Мото ГП шампионатот. ...

Верстапен триумфираше на трката за ГН на Мексико

0
Макс Верстапен победи на денешната трка за ГН на Мексико од  Формула 1 шампионатот. Тој храбро влезе во првиот свиок, последен притисна на...

Драма во Баку: Гумата му пукна на Верстапен, Хамилтон ја „промаши“...

0
Ја гледавме неверојатната трка во Формула 1 за Големата награда на Азербејџан на улиците на Баку. Макс Верстапен беше лидер, имаше сè...

ВИДЕО: Валенсија само го налути Лионел Меси

0
„Мртвата“ трка во Шпанија продолжува. Барселона вечерва славеше на гостувањето кај Валенсија со 3:2. Сега има ист...

Крихмајер најбрз на велеслаломот во Кицбил

0
Висент Крихмајер е победник на велеслаломската трка што се одржа денеска на патеката Кицбил во Австрија. Локалниот...

ВИДЕО: Стојоски со државен рекорд и злато на „Новогодишниот митинг“ во...

0
На вчерашната трка Јован Стојоски забележа нов државен рекорд на Македонија на трката на 200 метри во сала. ...