fbpx

таг: трката

Патогените од вселенските патувања може да бидат опасни за Земјата

0
Трката во комерцијалните вселенски летови веќе оди напред и денес повеќе од 85 компании и организации бараат свој удел. Така, некои научници се...

Слаломот во Кицбил за Дејв Ридинг

0
Британецот Дејв Ридинг е сензационалниот победник на трката во слолом, која се возеше во Кицбил. Ридинг, најдобро се снајде во тешките временски...

На гледачите на белгиското Гран при нема да им ги вратат...

0
Организаторите на трката за Големата награда на Белгија, која годинава всушност и не се одржа поради обилните врнежи од дожд, на гледачите им...

Верстапен оствари најбрзо време на првиот тренинг во пресрет на трката...

0
На првиот тренинг во пресрет на Формула 1 трката во Абу Даби, Макс Верстапен оствари најбрзо време. Возачот на Ред Бул направи...

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Саудиска Арабија

0
Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Саудиска Арабија на патеката во Џеда, со што борбата за шампионскиот трофеј...

Пол-позиција за Луис Хамилтон во Катар

0
Британскиот возач Луис Хамилтон беше одличен во квалификациите пред трката за Големата награда на Катар и со време 1.20.827 ја освои пол-позицијата,...

Верстапен најбрз на трката за Големата награда на Мексико

0
Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи вечерва на трката од Формула 1 шампионатот возена вечерва за Големата награда на Мексико . ...

Ниту казната од 10 секунди не го спречи, Хамилтон победи во...

0
Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Велика Британија на патеката Силверстоун. Навистина ова беше вистинска драма, која на крајот...

Почна изборната кампања во Бугарија за парламентарните избори на 11 јули

0
Трката за претстојните предвремени парламентарни избори во Бугарија, кои ќе се одржат на 11 јули за состав на 46. Национално собрание, вклучува 18...

Ф1: Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на...

0
Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во...