fbpx

таг: Триша

Почина актерката Триша Нобл од „Војна на ѕвездите“

0
Австралиската актерка и поп пејачка Триша Нобл почина на 76-годишна возраст, пренесува „Дејли Мејл“. Триша, која имаше неколку хитови во...