fbpx

таг: Трифонов

Трифонов: Петков сака да го тргне ветото за Северна Македонија, ние...

0
Лидерот на бугарската партија Има таков народ, Слави Трифонов, кој е дел од владината коалиција,...

Партиите на Трифонов и Борисов со изедначени шанси за прво место...

0
Партиите на Слави Трифонов и Бојко Борисов „Има таков народ“ и ГЕРБ-УДФ имаат целосно изедначен рејтинг, покажува последното истражување на јавното мнение, нарачано...

Трифонов: Бугарија мора да биде лојален сојузник на ЕУ и НАТО

0
Лидерот на „Има таков народ“, Слави Трифонов, во своето прво интервју од летото 2020 година, за Бугарското...

Бугарија, победа за ГЕРБ на Борисов, партијата на Трифонов во мртва...

0
Голем успех на партијата на шоуменот Слави Трифонов, кој е во мртва трка со Социјалистите за второто...