таг: трет

Совети за „најтажниот понеделник“ во годината

0
реклама Тажниот или „син“ трет понеделник во јануари се смета за најдепресивниот ден во годината...

Здружение на новинари на Турција: Секој трет турски новинар е невработен,...

0
Секој трет турски новинар е невработен, а 95 отсто од медиумите во земјата се под контрола на владата, се вели во соопштението на...

Трет украински камионџија почина на блокадата на полската граница

0
Трет украински камионџија почина на блокадата на полската граница, организирана од полските камионџии, јави украинската телевизија Суспилне. Цитирајќи официјален претставник на Украинската...

Секој трет маж во светот е заразен со некој тип на...

0
Секој трет маж во светот е заразен со барем еден генитален хуман папиломавирус (ХПВ), покажа студијата објавена денеска од водечкиот британското научно списание...

Секој трет маж во светот е заразен со некој тип на...

0
Секој трет маж во светот е заразен со барем еден генитален хуман папиломавирус (ХПВ), покажа студијата објавена денеска од водечкиот британското научно списание...

„Српска војска на границата со Косово, како мексиканска војска на границата...

0
Веќе трет ден во северните општини на Косово продолжуваат протестите на Србите кои се спротивставуваат на избраните градоначалници Албанци на изборите...

Цените на нафтата паѓаат три недели по ред

0
На светските пазари минатата недела цените на нафтата паднаа, трет пат по ред,...

Фросиноне по трет пат во клупската историја, избори место во Серија...

0
Фудбалерите на Фросиноне трет пат во клупската историја изборија место во Серија А. На домашен...

Жозе Мурињо не ја прифати понудата од Лондон

0
Жозе Мурињо одбил да стане тренер на Челзи по трет пат, пишува италијанскиот „Кориере дело...

Војна на улиците во Судан, бројот на жртви расте

0
Трет ден по ред беснеат конфликти во Судан. Ниту армијата ниту паравоените сили на генералот Мохамед Хамдан Дагл не успеваат да...