таг: третпат

Биелса се враќа на тренерската работа, ќе ја води и третата...

0
Марсело Биелса по третпат ќе биде селектор и тоа на трета различна репрезентација, тој е...

Рекордите што ги урна Лионел Меси на СП во Катар

0
Аргентина стана светски шампион по третпат во историјата. Тоа беше на крилата на Лионел Меси, кој собори голем број рекорди во Катар. Тој...

Mакедонија од првиот шешир ги чека противниците за ЕП 2022

0
Одбојкарите на Македонија третпат во низа ќе играат на Европското првенство (ЕП), овој пат како домаќини и на ждрепката ќе бидат сместени во...

50-годишна скопјанка третпат добила позитивен тест на коронавирус

0
Педесетгодишна скопјанка по третпат се заразила со коронавирусот. Мислам дека жената ги фати сите три соеви. Таа се тестираше поради...