fbpx

таг: третман

Во САД одобрен првиот орален лек против ковид-19

0
Управата за храна и лекови на САД го одобри првиот третман за ковид-19 во домашни...

По долг третман на Клиниката за хематологија Ана Марија си замина...

0
По долг третман со матични клетки Ана Марија си замина од Клиниката за хематологија, објави на својата страница на Фејсбук министерот за здравство...