fbpx

таг: третманот

Велика Вританија усвои декларација за геноцид на Кина врз Ујгурите

0
Во третманот на кинеските власти кон муслиманите во провинцијата Синџијанг забележани се сите елементи на геноцид или свесна намера за целосно или делумно...