fbpx

таг: Третиот

Норвешка ќе добие нов селектор

0
По третиот последователен неуспех на големите натпреварувања, во Норвешка се наметна прашањето дали селектор треба да биде Кристијан Берге. Берге има договор...

Денеска е Свети Стефан, заштитник на болните, старите и сиромашните

0
Православните христијани денеска на третиот ден од Божиќ го празнуваат Свети архиѓакон и првомаченик Стефан, кој бил каменуван зашто проповедал дека во Исус...

Победа на Македонија над Израел

0
Македонската машка ракометна репрезентација ја забележа третата победа во третиот контролен меч, овој пат одигравме добро второ полувреме за триумф над Израел од...

Нов гол на Елмас во Лига Европа, овојпат ја тресеше мрежата...

0
Елиф Елмас го даде третиот гол во Лига Европа ова сезона, македонскиот фудбалер погоди против Лестер. Течеше 24. минута кога Петања несебично...

Трет пораз на Пелистер во АБА 2 лигата

0
Битолски Пелистер го претрпе третиот пораз во четвртиот натпревар во кошаркарската АБА 2 лига, откако попладнево загуби од Војводина со 66-75 (39-36). ...

Трет ден расправа во Собранието за ребаланс на буџетот

0
Пратениците од власта и опозицијата третиот ден од општата расправа за ребалансот на буџетот го искористија за меѓусебни обвинувања која партија подобро владеела....

Чешка жали: Данска во полуфиналето на ЕУРО!

0
Третиот дуел од четвртфиналето на ЕУРО во Баку го одиграа репрезентациите на Чешка и Данска, а конечниот резултат гласеше 1: 2 за Данска....

СЗО: Третиот бран на коронавирус во Африка може да биде најлош

0
Третиот бран на пандемијата на коронавирус во Африка се шири брзо и тешко го погодува континентот каде има недостиг на вакцини, предупреди регионалната...

Најмногу откази во нископлатените дејности, синдикатите бараат договори на неопределено време

0
Во вториот и третиот квартал лани во споредба со првото тромесечие од 2019 година забележано е намалување на бројот на вработени за 26...

И состојбата во болниците во Германија е алармантна – кревети има,...

0
Можноста од воведување тријажа повторно ја бранува Германија. Дали третиот бран од корона- заразата навистина ќе биде...